Ostrov Krapanj - Ubytování v Chorvatsku

Ubytování
v Chorvatsku
Přejít na obsah
Krapanj:

Nejplošší ostrov v Jadranu.
Jeho "nejvyšší" bod je
jen 7 metrů
nad hladinou moře!
Dříve patřil k nejhustěji osídleným ostrovem - přes svou nepatrnou rozlohu 0,4 km2 měl totiž více než 2 500 obyvate.To ale bylo v době, kdy lov mořských hub, hlavní zdroj obživy zdejších obyvatel, patřil k výnosným povoláním. Ostrůvek Krapanj je snadno dostupný z pevniny, z vesničky Brodarica, která je vzdálena 300m. Na ostrov Krapanj je možné přicestovat z Brodarice kompovou lodí, která jezdí podle jízdního řádu zhruba každou hodinu (jedna plavba 5-10 Kn a trvá 5 min). Je to jediné a pravidelné spojení ostrova s pevninou. O mostě na ostrov se v kraji dlouho mluvilo, ale referendem si občané ostrova zachovaly svou nezávislost.
Noční život na ostrově probíhá pouze dva dny v srpnu, kdy starousedlíci oslavují Den ostrova Krapanj. Na tento ostrůvek tehdy přicházejí lidé, kteří jsou velmi vytíženi prací ve svém domově a dovolenou chtějí strávit tichým relaxem, vychutnávajíc si křišťálové moře a příjemné klima sportem: chůze, plavání, čluny. Zabavit se
zde můžete v několika malých kavárnách. Pro ty, kteří mají rádi zábavu do časného rána, jsou vhodné diskotéky v nedalekých Vodicích nebo Primoštejnu. Ostrůvek se dá velice snadno projít. Návštěvník zde najde i několik zajímavých památek. V klášteře, kde je již zmíněná sbírka pomůcek k lovu hub, jsou shromážděny i ukázky další fauny a flóry Jadranu. Kromě toho má však klášter i cennou knihovnu a několik hodnotných obrazů. Příjemným místem je i renesanční křížová chodba kláštera.
Pláže na ostrově Krapanj

Na ostrově jsou dvě halvní pláže, jedna hotelová na pravou od kompy ze předu ostrova a druhá v zátoce na druhé straně ostrova. Okolo ostrova vede chodníček a podél se dá najít další množství pěkných zákoutí. Další možností je nechat se odvést na lodi na celodenní pobyt na některý z blízkých neobydlených ostůvků.

Návrat na obsah
„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde