Město Pirovac - Ubytování v Chorvatsku

Ubytování
v Chorvatsku
Přejít na obsah
Pirovac:

Město se nachází na severním
pobřeží Pirovackého zálivu,
svoji krásnou starou
tvář
má stále nakloněnou ke slunci.
Vedle Vodic (11 km) a Primoštejnu (32 km) se díky své bohaté minulosti a zachovalým kulturním a historickým památkám řadí k nejzajímavějším turistickým místům Dalmácie. Úzké pirovacké uličky s restauracemi, pizzeriemi a tavernami zvou nejen k posezení, ale i k romantickým procházkám za letních nocí naplněných serenádami a provoněných vůní moře, vína a oliv. Pirovac je turistům zajímavý kvůli pěkným zátokám Sitnica, Vrulje, Makirina a Vrilo a jeho oblázkovým plážím, zvláštní atrakce je ostrůvek Sustipanac, umístěn je v bezprostřední blízkosti před Pirovacem a zdejší pláž je hojně navštěvována ke koupání.
Pirovac Live Camera

O osadě je poprvé zmiňováno ve 13.století a během středověku je majetkem chorvatských knížat. Je třeba poznamenat, hospodářství šlechtické rodiny Draganić z 16.století, také gotický sarkofág z roku 1447 z rodinné hrobky Dragančića - Vrančića, z vesnického hřbitova. Farní kostel Sv.Jurja z roku 1506 je obnoven v barokním stylu v 18.století.

Pláže v  Pirovaci

Pirovac má pěkné oblázkové pláže hlavně v zátokách Sitnica, Vrulje, Vrilo, Makirina a na ostrůvku Sustipanac. V Makirině je léčivé bahno, běžně hosty využívané. Pláž Lolić byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou.

Pro návštěvníky chorvatských pláží je "Modrá vlajka" dobrým vodítkem při výběru pláže. Aby pláž získala toto ocenění, musí být uklizená, čistá, vybavená dostatkem odpadkových košů, toalet, převlékacích kabinek, povinná je informační tabule s náležitými údaji, musí být zajištěn přístup k pitné vodě, záchranná služba a jsou požadavky na její vybavení i možnosti zábavy. Provozovatelé pláže musejí stále sledovat kvalitu vody (včetně obsahu bakterií, organického i anorganického znečištění). Tato pláž je zde z větší části lemovaná stromy, které poskytují příjemný stín.

Návrat na obsah
„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich